Paula Kuczkowska

Pasjonatka życia, ludzi i podróży… Kobieta wielowymiarowa, ambitna, ciekawa świata, propagująca aktywny styl życia, zarażająca pozytywną energią.

Mama, żona, przyjaciółka, …

Doświadczony manager i mentor w zakresie biznesu i rozwoju, trener, facylitator, motywator.

Praktyk w zakresie psychologii oraz psychoterapii (w trakcie międzynarodowej certyfikacji). Certyfikowany Life & Business Coach, akredytowany Coach Międzynarodowej Federacji Coachingu (ACC ICF – Associate Certified Coach International Coach Federation), Członek ICF Global i ICF Polska. W latach 2018-2019 również Członek Izby Coachingu.


Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania oraz studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu – magister nauk ekonomicznych, społecznych oraz dyplomowany coach. Ukończyła również liczne kursy i szkolenia doskonalące oraz kwalifikacyjne z zaświadczeniem wydanym m.in. przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (respektowane również w krajach UE) m.in. w obszarach: Terapia poznawczo-behawioralna; Psychologia osobowości; Terapia schematów; Psychologia dziecka oraz Metody terapii pedagogicznej; EEG Biofeedback; Mindfulness – trening uważności. Praktycznie zgłębiała wiedzę o człowieku w krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej: „Pokonywanie granic i własnych ograniczeń – poznawanie potęgi ludzkiego umysłu”. Aktualnie w trakcie międzynarodowej certyfikacji w zakresie psychoterapii pozytywnej, wydawanej przez Światowe Stowarzyszenie Psychoterapii Pozytywnej (Psychoterapia pozytywna jako szkoła terapeutyczna i uznana metoda leczenia jest akredytowana przez Europejskie Stowarzyszenie Psychoterapii, Światową Radę Psychoterapii i Międzynarodową Federację Psychoterapii).


Pomysłodawczyni i założycielka LBC oraz Akademii LBC. Twórczyni autorskiego projektu „Women’s Coach” oraz programu i serii warsztatów dla kobiet „Sukces w Szpilkachczyli Kobieta, Sukces i Szpilki – mających na celu m.in. wspieranie kobiet w ich rozwoju osobistym i zawodowym oraz budowaniu poczucia własnej wartości i wewnętrznej siły. Twórczyni autorskich spotkań non-profit dedykowanych szkołom z zakresu „Doradztwa zawodowego dla młodzieży na bazie coachingu” oraz warsztatów rozwojowych dla młodzieży. Współzałożycielka i Prezes Zarządu firmy Perfect Manager Sp. z o.o., specjalizującej się w szerokim zakresie usług biznesowych, finansowych i doradczych. Swoje doświadczenie budowała w wielu firmach: małych i średnich przedsiębiorstwach, polskich i zagranicznych grupach kapitałowych oraz międzynarodowych korporacjach przechodząc przez wszystkie szczeble kariery – od stażysty, pracownika operacyjnego przez średnią po wyższą kadrę menedżerską. Twórczyni pionierskiej koncepcji biznesu „Idea Sześcianu” oraz projektu wspierającego przedsiębiorczość „Smart-Up„. Współwłaścicielka i Vice-Prezes Zarządu firmy Social Service 24h, cenionej na rynku usług opiekuńczych, społecznych i edukacyjnych – łamiącej stereotypy oraz zmieniającej nawyki w zakresie opieki społecznej, medycznej i edukacyjnej. Twórczyni projektu „Coaching dla Seniora”.

Pomysłodawczyni i założycielka LBC oraz Akademii LBC

Z jednej strony ekonomistka, przedsiębiorca, manager, z drugiej zaś coach, motywator, praktyk psychologii i psychoterapii, filantropka. Połączenie tych cech oraz drzemiących w niej dużych pokładów pozytywnej energii dają jej niesamowitą siłę i możliwości w pracy – pracy z drugim człowiekiem i firmami.
Z Klientami pracuje w oparciu o różne nurty coachingu, w tym: life i business coaching oraz coaching emocji. Oprócz tradycyjnych narzędzi coachingowych, wykorzystuje również pracę z obrazem i metaforą, coaching prowokatywny, elementy modelu NLP oraz terapii w modelu IFS. W pracy bazuje również na wiedzy z obszarów neurodydaktyki oraz innych innowacyjnych technik. Praktyk psychologii i psychoterapii pracujący z drugim człowiekiem indywidualnie, prowadząc terapię dla par oraz terapię rodzinną. Wychodzi poza schematy i tradycyjne narzędzia pracy, obalając przy tym niektóre mity dotyczące nauki i edukacji.

Wiedza i doświadczenie kształtowane przez lata w różnych środowiskach biznesowych oraz pracy z ludźmi – w połączeniu z pasją – stały się bezcennym kapitałem. A swoją postawą oraz umiejętnościami niejednokrotnie łamała i łamie stereotypy, dając dowód stwierdzeniu: „Niemożliwe nie istnieje!” 
Tym wszystkim pragnie się teraz dzielić z Państwem, by tworzyć coś piękniejszego! Jest dowodem na to, że są ludzie, dla których praca jest pasją i powołaniem!