Paulina Kuczkowska

Pasjonatka życia, ludzi i podróży… Kobieta wielowymiarowa, ambitna, ciekawa świata i ludzi, propagująca aktywny styl życia, zarażająca pozytywną energią. Dostrzega w ludziach i wydobywa to, co czyni każdego z nas wyjątkowym i pięknym.

Mama, żona, przyjaciółka…

Doświadczony manager i mentor w zakresie biznesu i rozwoju, trener, facylitator, motywator. Certyfikowany Life & Business Coach, akredytowany Coach Międzynarodowej Federacji Coachingu (ACC ICF – Associate Certified Coach International Coach Federation), członek ICF Global i ICF Polska. W latach 2018-2019 również członek Izby Coachingu.
Praktyk psychologii oraz psychoterapii, certyfikowany Konsultant Psychoterapii Pozytywnej (międzynarodowa certyfikacja Światowego Stowarzyszenia Psychoterapii Pozytywnej) i psychoterapeuta w trakcie szkolenia w nurcie Psychoterapii Pozytywnej Transkulturowej, Polskiego Centrum Psychoterapii Pozytywnej przy współpracy z Akademią Psychoterapii w Wiesbaden. Członek World Association for Positive and Transcultural Psychotherapy oraz międzynarodowego zespołu Publication Committee WAPP.
Dodatkowo wykładowca akademicki, w pracy dydaktycznej skupiająca się na przekazaniu studentom praktycznej wiedzy z zakresu neuromarketingu i narratologii (z wykorzystaniem obszarów psychologii poznawczej, neuronauki oraz komunikacji interpersonalnej).


Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania oraz studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu – magister nauk ekonomicznych, społecznych oraz dyplomowany coach. Praktyk psychologii, a za chwilę również magister psychologii o specjalności psychologia kliniczna. Ukończyła również liczne specjalistyczne kursy i szkolenia (opisane szczegółowo poniżej). Praktycznie zgłębiała wiedzę o człowieku w krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej: „Pokonywanie granic i własnych ograniczeń – poznawanie potęgi ludzkiego umysłu”.


Pomysłodawczyni i założycielka LBC oraz Akademii LBC. Twórczyni autorskiego projektu „Women’s Coach” oraz programu i serii warsztatów dla kobiet „Sukces w Szpilkachczyli Kobieta, Sukces i Szpilki – mających na celu m.in. wspieranie kobiet w ich rozwoju osobistym i zawodowym oraz budowaniu poczucia własnej wartości i wewnętrznej siły. Twórczyni autorskich spotkań non-profit dedykowanym szkołom podstawowym i średnim z zakresu „Doradztwa zawodowego dla młodzieży na bazie coachingu” oraz cyklicznych warsztatów rozwojowych dla młodzieży „Rozwiń swój potencjał”. Współzałożycielka i Prezes Zarządu firmy Perfect Manager Sp. z o.o., specjalizującej się w szerokim zakresie usług biznesowych, finansowych i doradczych. Swoje doświadczenie budowała w wielu firmach: małych i średnich przedsiębiorstwach, polskich i zagranicznych grupach kapitałowych oraz międzynarodowych korporacjach przechodząc przez wszystkie szczeble kariery – od stażysty, pracownika operacyjnego przez średnią po wyższą kadrę menedżerską. Twórczyni pionierskiej koncepcji biznesu „Idea Sześcianu” oraz projektów wspierającego przedsiębiorczość. Współwłaścicielka i Vice-Prezes Zarządu firmy Social Service 24h, cenionej na rynku usług opiekuńczych, społecznych i edukacyjnych – łamiącej stereotypy oraz zmieniającej nawyki w zakresie opieki społecznej, medycznej i edukacyjnej. Twórczyni projektu „Coaching dla Seniora”.

Pomysłodawczyni i założycielka LBC oraz Akademii LBC

Z jednej strony ekonomistka, przedsiębiorca, manager, z drugiej zaś coach, motywator, praktyk psychologii i psychoterapii, filantropka. Połączenie tych cech oraz drzemiących w niej dużych pokładów pozytywnej energii dają jej niesamowitą siłę i możliwości w pracy – pracy z drugim człowiekiem i firmami.

Z Klientami pracuje w oparciu o różne nurty coachingu, w tym: life i business coaching oraz coaching emocji. Oprócz tradycyjnych narzędzi coachingowych, wykorzystuje również pracę z obrazem i metaforą, coaching prowokatywny, elementy modelu NLP oraz terapii w modelu IFS. W pracy bazuje również na wiedzy z obszarów neuronauki oraz innych innowacyjnych technik. Praktyk psychologii i psychoterapii pracujący z drugim człowiekiem w psychoterapii indywidualnej, prowadząc terapię dla par oraz rodzinną. Wychodzi poza schematy i tradycyjne narzędzia pracy, obalając przy tym niektóre mity dotyczące nauki i edukacji.

Wiedza i doświadczenie kształtowane przez lata w różnych środowiskach biznesowych oraz pracy z ludźmi – w połączeniu z pasją – stały się jej bezcennym kapitałem. A swoją postawą oraz umiejętnościami niejednokrotnie łamała i łamie stereotypy, dając dowód stwierdzeniu: „Niemożliwe nie istnieje!” Dostrzega w ludziach i wydobywa to, co czyni nas wyjątkowymi i pięknymi istotami. Tym wszystkim pragnie się teraz dzielić z Państwem, by tworzyć coś piękniejszego! Jest dowodem na to, że są ludzie, dla których praca jest pasją i powołaniem!

Ukończone specjalistyczne kursy i szkolenia

W ramach ciągłego rozwoju osobistego oraz ustawicznego podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych, ukończyła dodatkowo szereg specjalistycznych kursów i szkoleń z zaświadczeniami wydanymi m.in. przez: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wrocławski Instytut Psychoterapii, Europejski Instytut Psychologii i Psychoterapii (respektowane również w krajach UE) w obszarach:

 • Psychoterapia depresji w ujęciu Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej (specjalistyczne szkolenie zastosowania psychoterapii w leczeniu depresji Wrocławskiego Instytutu Psychoterapii)
 • Stres i depresja w życiu prywatnym i zawodowym (stres, depresja, wypalenie zawodowe, techniki i sposoby radzenia sobie ze stresem i depresją)
 • Pułapki diagnostyczne w praktyce psychologicznej (identyfikacja trudności, dylematy, praktyczne rozwiązania)
 • Terapia poznawczo-behawioralna (proces terapeutyczny w terapii poznawczo-behawioralnej, techniki i zastosowanie m.in. w leczeniu depresji, lęku, PTSD)
 • Psychologia osobowości (teoria cech, psychodynamiczna, fenomenologiczna C. Rogersa, poznawczo-informacyjne oraz biologiczne ujęcie osobowości)
 • Terapia schematów (mechanizmy i tryby funkcjonowania schematów, techniki i zastosowanie terapii)
 • Psychologia dziecka (psychologia dziecka, teoria rozwoju dziecka)
 • Metody terapii pedagogicznej (metody usprawniania funkcji percepcyjno-motorycznych, językowych, pamięci i koncentracji, czytania i pisania oraz praktyczne metody relaksacji)
 • Samobójstwa wśród dzieci i młodzieży (praktyczny kurs psychologiczny)
 • Doradca edukacyjno-zawodowy (doradztwo edukacyjno-zawodowe w szkołach, narzędzia skutecznej komunikacji z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi, diagnostyka w doradztwie zawodowym)
 • EEG Biofeedback (wykorzystania metody Biofeedback w celu zwiększenia możliwości umysłu, podwyższenia samooceny, a także nauki relaksu)
 • Hipnoza (m.in. diagnostyka podatności na hipnozę, indukcja hipnotyczna, zastosowanie hipnozy w psychoterapii i medycynie)
 • Mindfulness – trening uważności (filozofia mindfulness oraz zastosowanie technik mindfulness w życiu codziennym)
 • Terapia online w pracy psychologicznej (zaawansowane szkolenie Europejskiego Instytutu Psychologii i Psychoterapii w zakresie poradnictwa oraz procesu terapeutycznego online)
 • Terapia par (metody i techniki pracy terapeutycznej z parami, również w ujęciu problematyki i specyfiki związków oraz rodzin w XXI wieku)