"Rozwiń swój potencjał"

Warsztaty rozwoju osobistego na bazie Coachingu dla młodzieży!

„To, czy młody człowiek ma pomysł na siebie oraz świadomość siebie i tego, jak walczyć o siebie pomoże mu w niejednej sytuacji w okresie dojrzewania, jak i w jego dorosłym życiu!
A pułapek i „rozpraszaczy” spotka na swojej drodze niemało…
Jak w dzisiejszym świecie być sobą?! Co to znaczy dla młodego człowieka – BYĆ SOBĄ?!

i czy można sobie na to dziś pozwolić?”

Zapraszam wszystkich zainteresowanych tematyką rodziców, jak również młodzież na warsztat wprowadzający w cykl warsztatów dla młodzieży oraz spotkanie informacyjno-organizacyjne
22 stycznia 2020 (środa) w Poznaniu!!!
Spotykamy się o godz. 18:30!
(warsztat w godzinach: 18:30-19:45)
Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

Zapisz się już teraz!
Cena promocyjna: 9,90 PLN
Wypełnij formularz zgłoszeniowy!

  * Pola wymagane

  Akceptuję politykę prywatności *

  Polityka prywatności


  Warsztaty dla młodzieży, które powstały w odpowiedzi na potrzeby współczesnej młodzieży.
  Warsztaty szczególnie dedykowane uczniom klas 7 i 8 szkół podstawowych (grupa 1) oraz uczniom klas 1 i wyżej szkół ponadpodstawowych (grupa 2).

  Dla rozwoju swoich pociech my – rodzice przeznaczamy niemałe kwoty oraz inwestujemy dużo czasu na różnorodne formy dodatkowych zajęć. Pielęgnujemy ich pasje… Chcemy dać dzieciom wszystko, co najlepsze! Dać im dobry start w dorosłość! Jednak zapominamy o czymś istotnym. Mianowicie, że wszelkie zajęcia dodatkowe (choćby było ich wiele i były najlepsze w swojej dziedzinie) okażą się mało przydatne, jeśli nie trafią na „podatny grunt i sprzyjające warunki”. Tym „podatnym gruntem i sprzyjającymi warunkami” są właśnie: samoświadomość, pewność siebie, kreatywne myślenie, identyfikacja swoich potrzeb, emocji i przekonań, umiejętność wyznaczania celów i ich realizacji, trwała motywacja.

  To, czy młody człowiek ma pomysł na siebie oraz ma świadomość siebie i tego, jak walczyć o siebie pomoże mu w niejednej sytuacji w okresie dojrzewania, jak i w jego już dorosłym życiu!

  Z pewnością zastanawiacie się Państwo, czy Wasze pociechy nie są na to za młode? Jeszcze wszystko przed nimi? Dopiero wkraczają małymi krokami w „dojrzałość”. Na to wszystko przyjdzie czas…

  Otóż śmiało powiem, że to najlepszy moment dla nich!!! Dla ich rozwoju!!!
  To właśnie jest ten czas, kiedy nasze „małe pociechy” rozpoczynają swoją podróż na nieznanych wodach i potrzebują wsparcia. Dojrzewanie to trudny okres, w którym bez odpowiedniego wsparcia młode osoby mogą się pogubić.
  To czas kształtowania się różnych postaw i zachowań. To okres wielu prób, buntu, pierwszych ważnych decyzji, wyzwań. To trudny okres nie tylko dla nich, ale również dla rodziców. Każdy, kto jest rodzicem dobrze wie, co mam na myśli. Trochę tego wszystkiego dużo…

  Tak narodziła się moja inicjatywa skierowana dla szkół oraz (nowość) cykl warsztatów stworzonych z myślą o młodzieży i ich rozwoju!

  Inicjatywa dedykowana szkołom składa się z dwóch spotkań w ramach doradztwa edukacyjno-zawodowego oraz godzin wychowawczych. Zaproponowana wybranym szkołom współpraca, mającą na celu wsparcie młodych ludzi w ich holistycznym rozwoju, była strzałem w potrzeby młodzieży. Odzew szkół oraz młodzieży był i jest niesamowity. (Szczegółowo ta tematyka była już opisywana w innych, wcześniejszych postach na mojej stronie).

  Cykl warsztatów rozwoju osobistego na bazie Coachingu dla młodzieży to idea zajęć, które prowadzone są już poza murami szkolnymi. Mają one inną formę i styl prowadzenia zajęć, co ma swoje inne wymierne dla młodzieży korzyści. Ten cykl warsztatów został stworzony na potrzeby współczesnej młodzieży. Powiem więcej, częściowo na ich życzenie!!! Tak, na życzenie naszych pociech, które po spotkaniach w szkole proponowali, czy byłoby możliwe zorganizowanie takiego typu zajęć w formie spotkań pozaszkolnych o szerszej tematyce tam poruszanej.

  Potrzeba jest ogromna, a co za tym idzie - dużo do zrobienia...

  Krótki opis formy zajęć:

  • To ciekawa forma połączenia Coachingu z elementami doradztwa edukacyjno-zawodowego, z głównym naciskiem na kształtowanie samoświadomości, budowanie pewności siebie, rozwój kreatywności i wewnętrznej motywacji młodych ludzi. Ludzi, którym dzisiejszy świat daje wiele możliwości, ale i stawia ogrom zupełnie nowych wyzwań.
  • To cykl 6 warsztatów, dzięki którym młody człowiek poznaje samego siebie, odkrywa swój potencjał, uczy się niezbędnych we współczesnych realiach umiejętności. Odkrywa kim jest i dokąd zmierza… Odkrywa, czego chce od życia!!!
  • Podczas warsztatów poruszamy m.in. takie zagadnienia, jak:
   KIM JESTEM? (poznajemy siebie na nowo, mówimy i słuchamy siebie/o sobie oraz innych); WARTOŚĆ (stałość wartości vs. współczesne spojrzenie młodego człowieka); PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ (czym jest przedsiębiorczość i kim jest współczesny przedsiębiorca, mój wymarzony zawód: etaty czy własna firma); ROZWÓJ I KREATYWNOŚĆ (wystarczy tak niewiele, żeby móc tak wiele), SAMOŚWIADOMOŚĆ, PEWNOŚĆ SIEBIE, WEWNĘTRZNA MOTYWACJA (nie musimy zakładać masek, żeby znać swoją wartość i dążyć do celu); ZAGROŻENIA WSPÓŁCZESNEJ CYWILIZACJI (jak żyć, żeby przeżyć i być szczęśliwym człowiekiem).
  • Warsztaty skierowane są dla młodzieży w wieku: od 12 lat i prowadzone są w małych grupach (maksymalnie 10-osobowych) zapewniających indywidualne podejście do każdego uczestnika. Dodatkowo tworzone są grupy: uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, z uwagi na specyfikę wiekową i szkolną oraz inne ujęcie tematyki zajęć.
  • Jeden warsztat trwa 1,5 godziny (czas w ujęciu godziny zegarowej, nie szkolnej), dzięki czemu mamy wystarczająco dużo czasu na wszelkie poruszane kwestie, również w ujęciu indywidualnych spojrzeń każdego z uczestników zajęć. Jednocześnie, jest to na tyle optymalny czas, w którym młody człowiek nie czuje się zmęczony bądź znudzony poruszaną na zajęciach tematyką.

  Pamiętajmy: Przyszłość należy do tych, którzy mają wiedzę o sobie samym, znają swoją wartość i wiedzą, czego chcą od życia! Począwszy od najmłodszych lat…

  Warsztaty dla młodzieży rozpoczynają się już
  w połowie lutego !

  Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu
  (telefonicznego/mailowego/za pośrednictwem FB).     

  Zachęcam Państwa również do zapoznania się z informacjami o nas i naszych działaniach na naszej stronie internetowej, we wcześniejszych postach oraz na Facebooku. 


  Co mówią uczestnicy moich warsztatów o zajęciach:  Kategoria:BlogTagi:, , , , , , , , , , ,